O lektorce

lektorka maturita matematika
Mgr. Hana Choděrová

Jsme absolventka MFF UK s více než 25 letou praxí ve výuce matematiky, stále mě baví učit a ukazovat studentům, že matematika je krásná.

Přípravě studentů na maturitu z matematiky se věnuji již od dob, kdy byla maturita součástí pouze školních maturit. V roce 2011 byl spuštěn systém státních maturit, jehož součástí byla matematika ve dvou úrovních obtížnosti. Následují rok již byla pouze obtížnost jen jedna. Nyní je matematika pouze částečně povinná, student si může vybrat mezi cizím jazykem a matematikou. V roce 2021 byla hranice úspěšnosti snížena z 33% na 27% a prodloužen čas na vypracování o 15 minut. Přesto byl podíl neúspěšných studentů téměř stejný jako předchozí rok. 

A právě proto, abyste vy nepatřili mezi ty neúspěšné studenty, připravuji každoročně přípravné kurzy na maturity z matematiky. Původně probíhaly pouze prezenčně v pronajatých učebnách, později přibyla možnost korespondenčního kurzu a v posledních letech na ně navázaly online kurzy – online příprava na maturitu s živým lektorem a podporou ve skupině na Facebooku.

Samozřejmě se dále věnuji skupinové a indivudální přípravě studentů na přijímací zkoušky na vysoké školy, na zápočty a zkoušky z matematiky, statistiky a příbuzných předmětů na různých vysokých školách. Také pomáhám se seminárními, bakalářskými a diplomovými pracemi.   

Zkušenosti v číslech

0 +
let výuky

Ano, tolik let výuky je opravdu hodně, ale stále objevuji nové možnosti, jak učit a to mě posouvá dál. 

0 +
odučených kurzů

Učit studenty, kteří se učit chtějí, je prostě báječné. A když se studenti vzájemně podporují, je to ještě lepší.

zkušenosti matematika maturita

individuálních lekcí

Počet hodin, které jsem odučila, nedokážu spočítat…

A přestože je to občas náročné, pořád mě to baví stejně jako když jsem s výukou začínala (a možná ještě více).

Kontakt

Mgr. Hana Choděrová

IČO: 74542966

Přípotoční 1266/1

Praha 10, 101 00

Tel:+420 777 079 243

WhatsApp: +420 777 079 243

kurzy@statnimaturita-matematika.cz

Skype: 

Hana Choděrová